Check Up

Uzman ekibimizle, son teknoloji cihazlarımızla sizde hemen check up yaptırın. Erken teşhis hayat kurtarır.

ÖZEL SİGORTALARLA ANLAŞMALI

Check Up

CHECK-UP PROGRAMLARI
CHECK-UP NEDİR
CHECK-UP ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER
Günümüz tıbbının tahlil ve görüntüleme teknolojisi, birçok hastalığın daha başlangıç safhasında saptanmasına olanak vermektedir. Eskiden tedavisi olmayan birçok hastalık, artık erken safhada yakalandığında, önlenebilmekte veya ortaya çıkışı geciktirilebilmektedir.
Hastalıkların, özellikle kronik hastalıkların hemen hepsinin belirtisiz ya da günlük yorgunluk ve sıkıntılara bağlı olduğu düşünülen hafif belirtilerle seyrettiği bir dönem vardır. Organların rezerv kapasitelerinin kullanıldığı bu dönemin sonucunda kalıcı hasar ve rezervin tükenmesi ile birlikte de ağır belirtiler ortaya çıkar. Bu noktadan sonra çözümler çok daha pahalı ve zordur.
Hastalıkların erken teşhisi, henüz hastalık belirtileri ortaya çıkmadan yapılan periyodik sağlık Kontrolleri sayesinde mümkün olabilmektedir. Bu kontrollere kısaca “check-up” adı verilmektedir.
Herkesin yılda en az bir kez Check-up yaptırması önerilmektedir. Check-up uygulamasında sabah aç karına alınan kan ve idrar örneklerinde testler aynı gün çalışılmakta, Ultrasonografi, Mamografi, Efor Test ve EKO işlemleri tamamlanıp sonuçlar muayeneniz ile birlikte hekimlerimiz tarafından yorumlanarak gerekli uyarı ve önerilerde bulunulmaktadır.
Check-Up'a gelmeden önce lütfen Check-up Hizmet hattını arayarak yapılması gerekenlerle ilgili bilgi alınız.

Ne zaman check – up uygulanabilinir ?
Bir spor dalında faaliyet göstermek ya da bir egzersiz programına katılmak isteyenler bu çalışmalara başlamadan önce,
- Ailesinde diyabet, koroner kalp hastalığı, hipertansiyon, yüksek kolesterol hikayesi bulunan kişiler.
- Günümüzün yoğun ve stresli yaşamı nedeniyle her sağlıklı insan için yılda en az bir kez.
Hastaneler